A Debreceni Mentőalapítvány, a Felföldi Édességgyártó Kft. támogatásával nagyszabású szabadtéri rendezvényt rendez Debrecen Város Főterén az alábbi részletek szerint.

A rendezvény fővédnöke: Dr. Papp László, Debrecen város polgármestere

A rendezvény dátuma: 2022. április 9. (szombat)

A rendezvény kezdő időpontja: 14.00 óra

A rendezvény tervezett befejezésének időpontja: 18.30 óra

A rendezvény elnevezése: „Mentsünk együtt életeket”

A rendezvény szervezője: Debreceni Mentőalapítvány

Főszervező, felelős személy: Gulyás Gábor mentőtiszt - kuratóriumi elnök

A rendezvény célja:

A Debreceni Mentőalapítvány az Országos Mentőszolgálat Debreceni Mentőállomásának közhasznú alapítványa, melynek alapszabályában is a fő célkitűzések között szerepel, Debrecen Város mentésügyének, a lakosság mentőkbe vetett bizalmának fejlesztése, melyet edukációs programokkal kíván fejleszteni. A rendezvény fő célja, hogy városunk polgárai testközelből megismerkedjenek a felnőtt és gyermek újraélesztés laikus szintű lépéseivel, kulcspontjaival, mindezt úgy, hogy egy életszerű oktatás keretében ezt a tudást azok az életmentők adják át nekik, akikkel a hétköznapokban is találkozhatnak.

Az újraélesztés oktatásának fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni, igy ezen rendezvényt szeretnénk hagyományteremtő jelleggel megrendezni, annak érdekében, hogy minél szélesebb körben és természetesen térítésmentesen elérhetővé váljék városunk polgárainak számára az edukáció lehetősége.

A rendezvény programja:

14.00 Megnyitó

- a Kossuth szobor előtt felállított színpadon beszédet mondanak a felkért vendégek és Dr. Papp László polgármester

14.30 - 16.30 Rövid - interaktív előadások

- "Miért fontos az újraélesztés - beszélgetés egy újraélesztett fiatalemberrrel"

- "Mentőhívás - hogyan és mikor"

- "A felnőtt újraálesztés elméleti alapjai"

- "A gyermek újraélesztés elméleti alapjai"

16.30 -tól folyamatosan

- a kijelölt AMBU-fantomos "helyszíneken" kollégáink segítségével bárki gyakorolhatja az alapszintű félautomata defibrillátorral kiegészített újraélesztést

A Debreceni Mentőalapítvány sátránal lehetőség lesz:

- Mentőautó "fotófal"-al történő fotózásra

- SZJA 1% felajánlásra online és papír alapon

A Medilum Egészségközpont sátránal lehetőség lesz:

- ingyenes egészségügyi szűrésekre- orvosi tanácsadással

Az egész rendezvény ideje alatt elérhetők és megtekinthetők lesznek:

A Magyar Honvédség 24. Bornemissza Gergely Felderítő Ezred mentőjárművei

A Rendőrség járművei, Balesetmeglőzési programokkal szinesítve

A Katasztrófavédelem járművei, Tűzmegelőzési programokkal szinesítve

A gyerekeknek a rendezvény ideje alatt a Felföldi Édességgyártó Kft és a Debreceni Mentőalapítvány promóciós termékeivel kedveskedünk!

Szeretettel várunk mindenkit ingyenes rendezvényünkre!

Gyertek el Szombat délután a Főtérre és mentsünk együtt életeket!

A változtatás jogát mindenre kiterjedően fenntartjuk!

Rossz időjárási körülmények esetén a rendezvény nem marad el, rendezvénysátorral készülünk!